זמן קצר אחרי שסיימה את שירותה כמש"קית נפגעים באינתיפדה השנייה, מיהרה טל רוגוף (33) לחזור לשורשיה בניו זילנד.  כה עמוקים היו או הטראומה או הבושה, עד שהשתדלה שאף לא יזכירו לה שם שהיא ישראלית.

אלא שהזהות הלכה אחריה. בפרויקט גישור בני נוער מרקעים שונים שיתפה פעולה עם פלסטינית דור שני.  המודל שבו בחרו להתמקד היה המזרח התיכון. הישראליות שלה הייתה שם, על אף מאמציה של טל להתעלם.

טל חזרה לישראל בעת המלחמה בעזה ב-2014. תרמה דם בבית חולים פלסטיני וקיבלה עבודה להכין כתוביות באנגלית לסרט "מפרים את הסדר".  כך נוצר הקשר הראשון עם "לוחמים לשלום". כאן גם נולד הרצון להיות חלק מהתנועה.  ב-2015 הצטרפה רשמית.

"החברות בלוחמים לשלום הסדירה לי את סוגיית הזהות", מעידה רוגוף  "סוף סוף היה לי מקום לדבר בו בלי שיחשבו שאני שמאלנית שרוטה; סוף סוף גם לא הרגשתי לבד".

מדבריה של רוגוף עולה כי הפעילות בלוחמים לשלום היא עבורה סוג של תיקון לזהות השסועה שלה, זו המסגרת שמאפשרת לה, לדבריה, להיות "אזרחית גאה שדורשת עתיד בריא".

רוגוף מודעת היטב גם לתפקידה הייחודי של האישה בתנועה. מטבע הדברים, הארגון נתפס כגברי. דווקא בשל כך יש לנשים בו קול משלהן.  "תפקידנו כנשים הוא להביא את האמפתיה לרמה האישית, ולהזכיר לנשים הפלסטיניות שזה גם הסיפור שלהן".  הגברים, היא אומרת, לא יכלים לעשות זאת לבד.

  • Instagram - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle

© 2019 / Combatants for  Peace

office(at)cfpeace.org