אני פסיכולוג קליני במקצועי, נולדתי  וגדלתי בתל-אביב בה אני חי עד היום. הורי גדלו גם הם בתל-אביב. הוריהם ברחו מפולניה שעל סף הכיבוש הנאצי בסוף שנות ה-30 של המאה קודמת. אני בן למשפחה משכילה עם רקע  פוליטי דומיננטי לשמאל, חניך בתנועת הנוער צופי-ים. התחנכתי  על ערכים של מעורבות קהילתית, אזרחות טובה ומימוש הפוטנציאל האישי.  

התגייסתי לקורס טייס באמצע שנות ה-90, על רקע תקופה עקובה מדם של פיגועים  חלקם בעירי תל אביב – שקרו לאחר החתימה על הסכמי אוסלו.  חודשים ספורים לאחר שהתגייסתי, אירע רצח רבין. לאחר כשנה הודחתי מהקורס והוסבתי  לקורס קציני בקרה של חיל האוויר, שלאחריו שרתתי  כקצין במשך ארבע שנים .

שירתתי במילואים עד  למערכה הראשונה בעזה, 'עופרת יצוקה', בחורף 2008/9. זו הייתה פעם ראשונה בה מצאתי עצמי עומד מול הדילמה אם לצאת לשרות,  אך החלטתי  כי אין זה נכון לסרב דווקא בשעת קריאה. ביום הראשון למבצע, לאחר מטס תקיפה מסיבי של חיה"א על עזה, מטס שנעשה תחת בקרה של היחידה בה שרתתי ואשר נגמר במראות מזעזעים של הרוגים רבים, חשתי כי איני מסוגל עוד לתפקד בלב שלם ולהיות חלק מהתמודדות צבאית עם הטרגדיה הישראלית-פלסטינית. מאז לא שרתתי  במילואים באותה יחידה והתחזקה בי הנכונות לקחת חלק בהתמודדות מסוג אחר עם הקונפליקט.

באביב 2010 נכחתי בערב יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני של תנועת 'לוחמים לשלום'. חוויה זו הותירה בי רושם עמוק. בשנים שקדמו  לקחתי חלק בהפגנות כנגד הכיבוש בבילעין, בשייח' ג'ראח, ובתוך ישראל, אך לראשונה חשתי כי ישנו שילוב כוחות ישראלי-פלסטיני מגובש, המבוסס על קשר אישי ופעילות רב-אזורית מתמשכת, ואשר קורא תיגר על האתוס הציוני של 'לנצח נחיה על חרבנו' מתוך אמונה באפשרות לפרוץ את מעגל הדמים המתמשך. הצטרפתי לשורות התנועה ואני פעיל בה עד היום.במשך השנים מילאתי מספר תפקידים, ביניהם כמתאם פעילות אזורי ולאחר מכן כמתאם הישראלי הכללי שימש בה בתפקידים.

  • Instagram - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle

© 2019 / Combatants for  Peace

office(at)cfpeace.org