ב1971, חודשיים אחרי שנידאל נולד, גורש אביולירדן. זאת, על אף שהאב לא היה מעולם מעורב בפעילות אלימה, אך נלחם כבר אז למען הסדר של שתי מדינות לשני עמים. הגירוש כפה על המשפחה הצעירה סגנון ייחודי של ניהול חי משפחה: למרות המרחק והקושי, אמו של נידאל ואביו גידלו את עשרת ילדיהם במשותף - אך בנפרד: חמישה ילדים בפלסטין, חמישה ילדים בירדן. מדי פעם הייתה האם נוסעת לבקר את בעלה בירדן ונשארת שם לתקופות קצרות. חלום חייו של האב היה לחזור לאדמה בה נולד, אך הוא נפטר בירדן לפני כשלוש שנים. עד היום, פזורים אחיו של נידאל בין מדינות שונות. נידאל עצמו אומר שהוא יחיה וימות בשכם, שם הוא מתגורר ואותה לעולם לא יעזוב. 

אולה ונידאל נישאו לפני יותר מ-16 שנה. כשהייתה אולה בהריון ראשון, פרצה האינתיפדה השנייה . שעה שכרעה ללדת, יצאו היא ונידאל אל חצר ביתם בדרך לבית החולים. אלא שהתוכנית השתבשה כשחיילים שהבחינו בזוג הפנו כלפי הזוג רובים דרוכים, ודרשו שתיכנס, ותלד בתוך הבית.  

נידאל היה נכון למלא, באין ברירה, את הפקודה שניחתה עליהם לפתע. הוא אף הכין את הבית ללידה. אלא שאולה סירבה בתוקף ללדת בבית. ככה, כשבטנה עצומה , חמקו דרך הדלת האחורית. את ההתחמקות, הטיפוס על גדרות ועל עצים, הצעדה ברגל לבית החולים כשהיא כבר בצירים תכופים - מתארים השניים בלשון ציורית, נטולת כעס. בסופו של המסע הרגלי העיקש, נולדה בתם, איה, בבית החולים. 

ואחרי הכל הם כאן, ב"לוחמים לשלום". נידאל אומר שהדרך היחידה לשלום מובילה דרך מפגש בין אישי. הוא רק רוצה שהילדים שלו יפגשו ישראלים, לא רק חיילים. אחרי הילדות המורכבת והקשה שלו – הוא דווקא רוצה להכיר לילדים שלו מציאות ישראלית אחרת. 

  • Instagram - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle

© 2019 / Combatants for  Peace

office(at)cfpeace.org